Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Elsner: Ubolewam, że tak mało mówimy o porozumieniu z 1989 r.

dodano 2017-06-05 08:54 w kategorii: Informacje

- Uważam, że to co zrobił marszałek Kuchciński, ta eskalacja, która doprowadziła do takiego napięcia narastała przez lata. W Sejmie zarówno pod rządami obecnej władzy PiS, jak i poprzedniej z PO brakowało debaty politycznej, brakowało autentycznego dyskursu – powiedział Wincenty Elsner, wiceprzewodniczący SLD w programie „Studio Polska” komentując wydarzenia z historii Polski, które wiązały się z dużymi napięciami politycznymi i społecznymi. - Kiedyś na Konwencie Seniorów zapytałem marszałka Sikorskiego, dlaczego ustawy opozycji nie są procedowane, odpowiedział prosto - będziecie mieli większość, będzie procedować. To było przyczyną eskalacji napięć 16 grudnia -podkreślił Elnser.

- Lata 90-te były latami kiedy popełniono masę błędów, natomiast ci posłowie, którzy byli w tych latach powiedzą, że to były jeszcze lata dobrego parlamentaryzmu, lepszego parlamentaryzmu, dlatego, że wówczas słuchano się głosu opozycji – przypomniał. - Rzeczą, którą możemy naprawić w Sejmie to starać się, aby doprowadzić do tego, aby tam toczyła się dyskusja, ale do tej dyskusji nie doprowadzi obecna władza – ocenił.

Wiceprzewodniczący SLD wyraził ubolewanie, że obecnie w Polsce tak mało mówi się porozumieniu z 1989 r., a tak dużo o tych dramatycznych latach 92 - 93. - A to, że możemy dziś, w wolnej Polsce dyskutować, nie zaczęło się, czy też nie skończyło się w 92 r., czy 93 r.; to się zaczęło od Okrągłego Stołu i od wyborów nie w pełni wolnych, ale dających drogę do w pełni wolnych wyborów przypomniał Elsner. - I chciałbym, abyśmy przeddzień tego święta o tamtym porozumieniu rozmawiali – dodał. 

Oglądaj cały program "Studio Polska", rozmowa z Wincentym Elsnerem rozpoczyna się w 15 miniucie programu - kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.