Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Manifest dla Dzieci!

dodano 2017-06-01 11:17 w kategorii: Ludzie

Wszystkim Dzieciom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!

Ponieważ jesteście Bardzo Ważnymi Obywatelkami i Obywatelami naszego kraju, chcemy zwiększenia wydatków na Waszą edukację!
W tej chwili Polska, z wydatkami na edukację w wysokości 4,94% PKB, jest w unijnym zestawieniu na 9. miejscu od końca.

Powinniście mieć bezpłatne żłobki i przedszkola! 
Edukacja przedszkolna i opieka w żłobkach powinna być finansowana przez budżet państwa w ramach subwencji oświatowej. Wasi rodzice nie powinni musieć płacić dodatkowo za Wasze obiady czy rytmikę.

Chcemy, żebyście mieli komfort nauki w małych klasach!
Potrzebne jest zmniejszenie liczby uczniów w klasie. Niż demograficzny nie może być pretekstem do likwidowania szkół, lecz szansą na poprawę jakości kształcenia i zwiększenia czasu nauczyciela poświęcanego uczennicy/uczniowi. Nie chcemy również, byście musieli chodzić do szkoły na zmiany, bo to nie sprzyja ani koncentracji, ani życiu pozaszkolnemu.

Chcemy, żeby dzieci wszystkich wyznań, jak również te, które nie wyznają żadnej religii, czuły się w szkole traktowane tak samo, dlatego uważamy, że lekcje religii powinny być prowadzone poza szkołą, w związku z czym nie powinno być ocen z religii na świadectwie. Proponujemy w zamian więcej lekcji języków obcych oraz zajęcia z filozofii.

Myślimy o Waszym zdrowiu!
Chcemy, żeby każde z Was miało szybki i łatwy dostęp do bezpłatnego dentysty i do pielęgniarki - do osób które znacie i którym ufacie, bo widzicie je na codzień w szkole. Chcemy darmowych gabinetów dentystycznych i darmowej opieki pielęgniarskiej w każdej szkole!

Chcemy rzetelnej edukacji seksualnej!
Jesteście małymi, ale bardzo mądrymi ludźmi, macie prawo wiedzieć, co się dzieje z Waszymi ciałem w trakcie dojrzewania, macie prawo uzyskiwać rzetelną wiedzę o życiu seksualnym człowieka! Naszym zdaniem 15-latki powinny mieć też zapewniony swobodny dostęp do opieki ginekologicznej.

Uważamy, że żadne dziecko nie może być głodne! Zapewnimy Wam darmowe śniadanie i obiad w każdej szkole i przedszkolu.

Każda szkoła powinna mieć porządne boisko, salę gimnastyczną i nowoczesne sprzęty - z których będziecie mogli korzystać także po szkole.

Chcemy zachęcić Waszych rodziców do zapisywania Was na zajęcia w klubach sportowych poprzez możliwość odpisania poniesionych na to wydatków od podatku.

Dzieci z niepełnosprawnościami nie powinny być izolowane w domach! Chcemy zwiększenia liczby klas integracyjnych w szkołach.

Dzieciom wychowywanym przez samotnych rodziców należy się wsparcie od państwa, niezależnie od dochodu ich rodzica: 500+ powinno obejmować wszystkie dzieci wychowywane samotnie. Chcemy też, by 500+ było przyznawane już na pierwsze dziecko.

Jeśli Wasi rodzice nie radzą sobie do końca z Waszym wychowaniem, chcemy ich wesprzeć rozwinięciem instytucji Asystenta Rodziny. Chcemy zrobić wszystko, co możliwe, aby - pomijając drastyczne przypadki - uniknąć odrywania Was od rodziców i kierowania do placówek opiekuńczych.

#DzieńDziecka #Dzieci

 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.