Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Walczymy o prawa socjalne w Europie!

dodano 2017-05-23 16:44 w kategorii: Ludzie

Konferencję rozpoczęła rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria Żukowska, odnosząc się najpierw do zamachu terrorystycznego w Manchesterze - Składamy wyrazy współczucia rodzinom ofiar tragedii w Manchesterze. Chcielibyśmy podziękować brytyjskiej policji za sprawną pracę oraz zapewnić, że sprawcy zamachu poniosą bezwzględnie za to odpowiedzialność.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki oraz Jens Geier, Przewodniczący delegacji SPD w grupie S&D - Postępowym Sojuszu Socjalistów i Demokratów  w Parlamencie Europejskim oświadczyli, że na następnej sesji Parlamentu Europejskiego będą rozmawiać, jakie podjąć nowe środki, aby skutecznie walczyć z terroryzmem.

Następnie Bogusław Liberadzki przedstawił cel wizyty pana Geiera w Posce. - Przyjazd pana Jensa Geiera, z którym od lat blisko współpracuję,  jest związany z dzisiejszą konferencją organizowaną w Warszawie przez Fundację im. F. Eberta i Centrum Daszyńskiego pt. „Polska i Niemcy w Unii Europejskiej” – powiedział Liberadzki. Tematy, które będą nas zajmować to polityka imigracyjna, dalszy rozwój Unii oraz przyszłość UE po Brexicie – oświadczył Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Doczekaliśmy się wreszcie oficjalnego ogłoszenia nowego filaru Unii Europejskiej – filaru socjalnego. Filar socjalny oznacza edukację, godną pracę i środki na to przeznaczone. Oznacza on także płacę minimalną, która powinna stale rosnąć we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz likwidację umów śmieciowych we wszystkich państwach UE – podkreślił Liberadzki.

Następnie głos zabrał Jens Geier - Przyjechałem dzisiaj do Warszawy także po to, aby przedstawić program, z jakim SPD idzie do wyborów parlamentarnych w Niemczech, szczególnie ten, który ma dotyczyć przyszłości Unii Europejskiej – powiedział Geier. Jestem przekonany, że program należy przedyskutować z naszym strategicznym sąsiadem - Polską, ponieważ gospodarka niemiecka będzie się prawidłowo rozwijać tylko wtedy, gdy będzie miała dobre relacje z krajami sąsiedzkimi, w tym także z Polską – oświadczył Jens Geier.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.