Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Póki rządzi PiS sprawa „Caracali” nie zostanie wyjaśniona

dodano 2017-05-15 06:48 w kategorii: Informacje

- Nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, że w sprawie „Caracali” i sprawie pana Berczyńskiego coś jest na rzeczy i PiS się boi - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Proste Pytanie” komentując sytuację w polskiej armii pod rządami Antoniego Macierewicza.

- Dziwię się działaniom z Platformy, Nowoczesnej i PSL, że podejmują się misji kuriozalnej, jakieś komisji śledczej, bo doskonale wiedzą, że z tego nic nie będzie - ocenił Gawkowski. - Jeżeli chcemy, aby Antoni Macierewicz odszedł z MON, to ten wrzód  musi zostać przecięty na Nowogrodzkiej i to prezes Kaczyński podejmie tę decyzję. Po drugie, trzeba być konsekwentnym i trzeba było głosować za postawieniem Ziobry przed Trybunałem Stanu - zwrócił się do posłów obecnej opozycji Gawkowski.

Wiceprzewodniczący SLD na antenie Nowa TV stwierdził, że jeżeli PiS przyszło do MON już z podjętą  decyzją o unieważnieniu przetargu na śmigłowce wielozadaniowe, w których wygrały „Caracale”, to oznacza, „że wcześniej były prowadzone na ten temat rozmowy” i są świadkowie tych rozmów. Gawkowski w swojej wypowiedzi wyraził przekonanie, iż póki rządzi PiS sprawa „Caracali” nie zostanie wyjaśniona.

Oglądaj cały program "Proste Pytanie", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.