Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Frekwencja we Francji godna pozazdroszczenia

dodano 2017-04-24 06:10 w kategorii: Informacje

- Wydaje się, że we Francji te wahadło poszło w kierunku stabilności i normalności – ocenił Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego komentując sondaże exit poll po pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji w programie "Gość Wiadomości" 23 kwietnia 2017 r.

– Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze frekwencja, która wyniesie około 80% uprawnionych do głosowania, jest to wynik godny pozazdroszczenia – podkreślił Liberadzki. – Po drugie nie ma w ostatnich dniach takiego momentu, kiedy byśmy powiedzieli „była strzelanina, Francuzi się wystraszyli", chyba jest wręcz odwrotnie – stwierdził. – Idziemy, głosujemy, wybieramy – dodał.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego na antenie TVP Info wyraził przekonanie, iż w przypadku sukcesu Emmanuela Macrona politykę gospodarczą Francji będzie można określić, jako nowoczesny liberalizm połączony z wrażliwością społeczną. – Macorn będzie uprawiał może nie protekcjonizm, ale ochronę i my już tego doświadczyliśmy – oświadczył Liberadzki i przypomniał francuskie żądania, aby polscy przewoźnicy zaczęli płacić kierowcom stawki godzinowe obowiązujące we Francji.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości". kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.