Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

W VII rocznicę katastrofy smoleńskiej sadziliśmy brzozy.

dodano 2017-04-10 08:50 w kategorii: Akcje

Brzozowy zagajnik został utworzony na działce na tyłach naszej siedziby w Rzeszowie która znajduje się przy ul. Ks. Jałowego. Akcję sadzenia drzew zorganizowaliśmy z okazji 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Do akcji przyłączyli się również działacze PSL, oraz innych organizacji pozarządowych, m.in. Kongresu Kobiet.

Chcieliśmy, by dla ofiar katastrofy smoleńskiej zostało coś trwałego, na wieki. Brzozy są bezimienne. Wspominamy wszystkich uczestników tej katastrofy. Nasza inicjatywa nawiązuje też w pewnym sensie do masowego wycinania drzew w Polsce, do której doprowadził minister ochrony środowiska Jan Szyszko. Oni wycinają drzewa, a my je sadzimy. Ale przede wszystkim chcemy uczcić pamięć wszystkich uczestników katastrofy w Smoleńsku. W sadzeniu 15 brzóz brało udział kilkadziesiąt osób, głównie działacze i sympatycy SLD. Akcję poparło także PSL.  

Powstały brzozowy zagajnik nie skończy się na 15 brzozach – na posadzenie 96 drzew nie mamy miejsca, ale chcemy co roku dosadzać kilka brzóz, docelowo będzie ich około 30. 

Tej tragedii można było uniknąć, gdyby nie pośpiech w przygotowaniach do wylotu, chaos. PiS chce swoich przeciwników politycznych obarczyć odpowiedzialnością za katastrofę, by odebrać im prawo do sprawowania władzy w przyszłości. Marzy o tym, by znaleźć dowody na zamach. Nie słychać, by Jarosław Kaczyński organizował delegacje i pielgrzymki do Smoleńska. Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  wczoraj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  wczoraj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  wczoraj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  przedwczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  przedwczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  przedwczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.