Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko SLD

dodano 2016-09-28 19:14 w kategorii: Kraj

W sprawie niedoszukania się przez prokuraturę w Białymstoku mowy nienawiści podczas obchodów 82 rocznicy powołania ONR

Sojusz Lewicy Demokratycznej z zaniepokojeniem przyjmuje informacje, iż prokuratura w uznała, że podczas białostockich uroczystości z okazji 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego nie doszło do przestępstwa z nienawiści. Nasze wzburzenie budzi szczególnie uzasadnienie dla tej decyzji.

Zdaniem szefa białostockiej prokuratury prokuratora Marka Czeszkiewicza  ksiądz Międlar podczas swojego wystąpienia w trakcie obchodów „odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej, odnosząc je ogólnie do czasów współczesnych i bez piętnowania konkretnych narodowości oraz wywodząc na tej podstawie wzory postępowania”. Jest to ten sam szczyt hipokryzji, kiedy to ta sama prokuratura 3 lata temu uznała, że swastyka to "hinduski symbol szczęścia".

Działania prokuratury w Białymstoku oceniamy negatywnie. Przyzwolenie na takie działanie płynie jednak z tzw. góry. Rząd Beaty Szydło stara się nie zauważać postępującej fali rasizmu i ksenofobii w Polsce. Partia rządząca nie piętnuje przemocy na tle rasowej, zarówno tej fizycznej, jak i tej werbalnej.

Oczekujemy od premier Beaty Szydło oraz podległych jej ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości zdecydowanych działań mających przeciwdziałać rosnącej przemocy na tle rasowym w Polsce.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.