Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Potrzebny jest trzeci - lewicowy język. Na wakacje SLD wyrusza w Polskę!

dodano 2015-07-07 07:01 w kategorii: Kraj

Pod hasłem "Masz dość - przyłącz się do nas" Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczyna serię spotkań z wyborcami. Potrzebny jest trzeci - lewicowy język - podkreśla wiceprzewodniczący SLD Dariusz Joński. Pierwszym przystankiem będzie Płock.
 
"W najbliższy piątek tuż po głosowaniach parlamentarzyści klubu SLD ruszają w Polskę, tak jak to robiliśmy trzy lata temu" - mówił Joński na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.
 
Jak podkreślił, politycy SLD chcą m.in. podsumować 4-letnią kadencję, "apelować do kilku milionów ludzi w Polsce, którzy nie mają gwarancji zatrudnienia" i przedstawić "lewicowy, wrażliwy program". "A także zapytać, co ich zdaniem powinniśmy zmienić" - dodał.
 
Pierwszym przystankiem na trasie polityków Sojuszu ma być Płock, gdzie rozpoczęła się m.in. akcja "Konkubinat to też rodzina". Kolejnymi miejscowościami, które odwiedzą mają być m.in. Ciechocinek, Gdynia, Władysławowo. Mają to być spotkania otwarte dla wszystkich, na ulicach.
 
Dzisiaj, kiedy z jednej strony jest język konserwatywny, a z drugiej liberalny, potrzebny jest ten trzeci język, trzecia droga - lewicowa - ocenił Joński.
 
Politycy Sojuszu chcą także przeprowadzić wśród wyborców specjalną ankietę.
 
źródło: PAP


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.