Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zarząd Krajowy SLD: Nie ma wroga na lewicy! Będzie wspólna lista!

dodano 2015-05-16 17:16 w kategorii: Kraj

Dziś w Warszawie obradował Zarząd Krajowy SLD, w którym uczestniczyli również parlamentarzyści Klubu Poselskiego Sojuszu. Dokonano oceny kampanii oraz przyjęto stanowisko w sprawie JOW i II tury wyborów prezydenckich. Sojusz rozpoczyna także przygotowania do wyborów parlamentarnych, które odbędą się na jesieni. 
 
Przewodniczący SLD Leszek Miller na specjalnej konferencji prasowej po pięciu godzinach obrad Zarządu Krajowego SLD stwierdził, że wynik wyborczy uzyskany przez Magdalenę Ogórek jest niewystarczający. Przepraszamy tych, którzy tą kandydaturą poczuli się zawiedzen. Dziękujemy zarazem wielu członkom i sympatykom SLD, zaprzyjaźnionym organizacjom i ruchom za wkład włożony w kampanię kandydatki oraz oddane głosy - powiedział Miller. Po nieudanej kampanii do dymisji podał się szef sztabu wyborczego Magdaleny Ogórek, Leszek Aleksandrzak. Sztab ocenił krytycznie kampanię. Podałem się do dymisji z funkcji wiceprzewodniczącego SLD - powiedział poseł z Wielkopolski. 
 
 
Na 30 maja zaplanowano posiedzenie Rady Krajowej SLD, która będzie początkiem przygotowań do wyborów parlamentarnych.Nie ma wroga na lewicy, dlatego apelujemy do wszystkich sił i organizacji na lewicy o mobilizację przeciw rosnącemu w siłę blokowi prawicy.  Sojusz przyjął już katalog wartości i minimum programowego na mocy których może pracować z innymi na rzecz jednej listy lewicy  - mówił szef SLD.
 
Zwracamy się do struktur, organizacji, także osób prywatnych o podjecie wysiłku, aby spotkać się we wspólnej pracy na rzecz lewicy - podsumował dyskusję Zarządu Miller. Przewodniczący SLD zapowiedział także szybką organizację II Kongresu Polskiej Lewicy, który będzie miał za zadanie scalić siły lewicowe w Polsce. 
 
Sojusz przyjął także stanowisko w sprawie II tury wyborów prezydenckich i jednomandatowych okręgów wyborczych oraz przygotowań do wyborów parlamentarnych.
 
Oto dokumenty przyjęte przez Zarząd Krajowy SLD W DNIU 16.05.2015:
 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.